Bir Ay’da 49 İlim talebesine İcazet

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı ilçesi Merkez Bölge Kız Kur’an Kursu ikinci icazet merasiminde 19 talebeye daha icazet verdi.Of  Cumapazarı, Erenköy ve Dernekpazarı Kur’an Kursları bir ay içerisinde 49 talebeye icazet vererek bölgenin gururu oldu.

Bayanlara Merkez Kız Kur’an Kursu binasında, Erkeklere de merkez camiinde verilen Kur’an ve dini bilgiler ziyafetine ilgi büyük oldu.

Camideki program Cumapazarı İmamlarından Mehmet Şekeri’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle  başladı. Dernekpazari Vaizi Hikmet Karaca, Yenice Camii İmami, Muhammet Mollaibraimoğlu, Emekli Vaiz, Ahmet Altınsoy’un  sonra Program sunucusu Çayırbaşı Köyü Imamı, Erol Salihoğlu nun okuduğu Kur’an-i kerimin ardından son sohbeti Emekli Müftü ve vaizlerden Fahrettin Aşık tarafından yapıldı. Arsin Çiçekli Köyü Kur’an Kursu öğreticisi Ali Kemal Yakuphan’ın okuduğu Kur’an-i kerimin peşinden Müftü Abdullah Aksoy kısa bir konuşmayla mezun olan öğrencileri ve velilerini tebrik etti ve “Bu işin en ağır yükünü taşıyan İbrahim Cansız, Mustafa Cansız ve kurs idari sorumlusu Eyüp Güney e,İştirak edenlerle destek olanlara, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Erenköy, Cumapazarı ve Dernekpazarı Kur’an Kursları Sorumlusu Orhan Şahin” Bölgemizde bu ay içerisinde tam 49 talebeye icazet verdik. Alim yatağı bölgemizde sizlerin katkılarıyla bu hizmetler sürmektedirç İmkanı olan maddiyatıyla, çocuğu olan çocuğuyla bir şekilde kurslarımaza katkıda bulunuyorlar. Kurslarımıza Türkiye’nin dört bir yaından öğrenci bulunması bu toprakları daha anlamlı kılıyor. Katkıda bulunan herkese duacıyız”dedi.

Öğrenci mevcudu 100 e yakın Bölge Kız Kur’an Kursu  3’ü Of -2’si Maçka- 5’i Dernekpazarı- 1’i Gümüşhane Kelkit 7’si Hakkari, Şemdinli,1’i de Erzurum Merkez olmak üzere  toplam : 19 öğrenci icazet aldı. 20.09.2013 Cuma günü sabah 09-30 da başlayan törenler 21.09.2013 cumartesi saat 15,00’e kadar devam etti.

İcazet Alan Öğrenciler ve isimleri.

Zeynep Vural, Nermin Algül ,Hasibe Demir, Esmihan Yüce, Perihan Yüce, Ceylan Evin (Hakkari Şemdindinli), Fatma Eser (Gümüşhane),Merve Vahapoğlu, Hayrünisa Karaismailoğlu,Sedanur Osmanoğlu (Of ilçesi),Selma Albayrak, İlknur Odabaş (Maçka), Eda Akyol, Havva Coşkun,Kübra Terzi,Songül Akyol, Hanife Terzi Dernekpazarı, Melek Başıbüyük (Erzurum) ili.

Merasimler yapılan ikramların ardından son buldu.

 

 

0 Paylaşımlar

Bir Ay’da 49 İlim talebesine İcazet” için bir yorum

  • 3 Ekim 2013 tarihinde, saat 18:09
    Permalink

    Sizlerle gururluyuz. Emeği, katkısı olan herkese sonsuz teşekkürler. Bizlere böyle hayırlı hizmet alanları nasip eden rabbimize sonsuz kere şükürler, şerefi yüce olan Peygamberimize sonsuz salat ve selam olsun.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir