Bezdiren Elektrik Kesintilerine Köklü Çözüm

0 Paylaşımlar

Of 2 gün elektriksiz kaldı, Dernekpazarı ve  Çaykara’da ise aralıklarla kesintiler yaşandı

Özellikle kış aylarında günlerce yaşanan ve geçtiğimiz yıl Başbakanlığa kadar iletilen Bölgedeki elektrik kesintilerine artık son verildi.

Kar yağışıyla birlikte enerji nakil hatlarında yaşanan arızalar nedeniyle uzun süre ilçe halkı ve özellikle turizm merkezi Uzungöl karanlığa mahkum ediliyordu. Çaykara’daki tüm muhtarlar konuyu Başbakanlığa hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar iletmiş ve çözüm istemişlerdi.

Çaykara’da bundan böyle artık elektrik kesintisi yaşanmayacak. İlçenin dağlarından doğan Solaklı Deresi üzerinde kurulan HES’lerle Bölge artık kendi elektriğini kendi üretiyor. Dernekpazarı, Çaykara ilçe Merkezi ve tüm köyler bundan böyle Çamlıkaya HES’ten üretilen elektrikle hayat bulacak.

Kış aylarında nakil hatlarında yaşanan arızalar bölge günlerce karanlığa mahkum ediliyordu. Artık kendi elektriğimizi kendimiz üretiyoruz. Çamlıkaya HES’ten 2 hattan biri ilçe merkezini diğeri de köyleri besleyecek. Artık Çaykarada elektrik kesintisi yaşanmayacak. Başta Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, ÇEDAŞ Şefi Sezer Aydın olmak üzere HES’i kazandıran işadamlarımıza ve tabi ki devletimize teşekkür ediyoruz” dedi.

takaonline

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir