Başkanı yıpratmak , tehdit etmek!

0 Paylaşımlar
Gazeteye abone olduğun sürece başarılı belediye,  aboneliği sonlandırınca anında başarısız Belediye kategorisine düşüyorsunuz!

Trabzon’un iri gazetelerinden(!) bir tanesine abone olan Belediye; gazeteler düzenli gelmeyince aboneliğe son veriyor. Ne olduysa ondan sonra oluyor. Gazetenin yetkilisi hemen arıyor. Belediye yetkilisiyle görüşüyor aboneliği neden bitirdiklerini soruyor. Yetkili kimse de gazetenin hemen hemen hiç  gelmediğini bu yüzden aboneliği bitirdiklerini belirtiyor. Karşıdaki yetkili kimse ise ‘ yukarıdakilerin bu durumdan hoşlanmayacağını’ belirterek el altından tehdit ediyor. Bu tehdide aldırış etmeyen Belediye yetkilisi görüşmeyi sonlandırıyor.  Ardından ertesi gün aynı gazetede bu belediyenin ”sınıfta kaldığı hizmet veremediği haberini kaynaksız dayanaksız haberini geçiyor.

Bunu fırsat bulan bazı çevrelerde açmış ağzını yummuş gözünü. Buna karşın Belediye Başkanı yapılan yapılması gereken rutin işlerin yerine getirildiğini, herhangi bir aksama olmadığını, verdiği sözlerden biri hariç hepsinin tamamlandığını, o birininde yapım için son evrede olduğunu belirtiyor. Yine aynı Başkan;  görevimiz olan hizmetleri, gerek sosyal medyada gerekse gazetelerde paylaşarak yazmaktan zül duyacak kadar mütevazi bir insan. Şimdi bu insana haksızlık yaparak onu yıpratmak neyin nesi. Ben bu Başkanın sözcüsü değilim fakat haksızlık yapılmasına da göz yumamam. Malum kişileryazmaya devam edip, gelmeyen gazetelerle birlikte Belediye ye bir yıllık 1500 TL’lik fatura kesiyor! Yapılanları sorduk malum Belwdiye Başkanına; Başkan onlara en iyi cevap hizmetle olur, tarafsız hakkaniyetli gazetecilere her zaman çok ihtiyaç vardır. Size müteşekkiriz diyerek başlamış saymaya;

1-Hükümet Konağı , 2-Emniyet Amirliği binası ve lojmanları, 3-Afet Evleri, 4-Gençlik Merkezi, 5-2 Adet Halı Saha, 6-35 km Beton yol, 7-30 km sıcak Asfalt, 8-12 km soğuk Asfalt, 9-300 km stabilize yol bakımı, 10- 20 km yeni yol, 11-5000 m3 duvar, 12-Yeni İş Makinaları;(1 Adet Greyder,1 Adet Yükleyici,1 Adet Exkavatör, 1 Adet Kamyon 6 Teker,1 Adet 4*4 Pick-Up,1 Adet Çöp Kamyonu ve devam etmekte olan Kentsel dönüşüm çalışması, Cephe giydirme çalışması, yürüyüş  yolu projeleri. Bu kadar projenin yanısıra rutin alt yapı çalışmalarında da herhangi bir aksama olmadığını belirttiler. Şimdi bazı gazetelerin nasıl geçindiklerini daha iyi anlıyoruz.  Dernekpazarı gibi küçük bir ilçede bu yapılanları anlattı bizlere. Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

0 Paylaşımlar

Yaşar FALCI

1980 yılında Trabzon´un Dernekpazarı İlçesinde dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan FALCI, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir