Başkana Suç Duyurusu

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Belediye Caddesi’nde açılan arsa (cadde) ile ilgili Belediye Başkanı Cemal Cansız hakkında suç duyrusunda bulunuldu.

İsmi şimdilik saklı tutulan İddia sahibine göre  Belediye Başkanı CANSIZ; “imar programında yer almaması ve meclis kararı bulunmamasına  rağmen Yenicami Mahallesi yaya yolunu, akrabalarının menfaati gereği yıkıp arsa haline dönüştürdü.

İddia sahibi Çaykara Mahkemesine ve Trabzon Valilik makamına şikayette bulunarak duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

İddiada ilginç ayrıntılar yer alıyor. İşte iddiadaki bazı ayrıntılar

“Belediyenin yaptığı veya yaptırdığı bir inşaat işiyle ilgili tabela,levha,inşaat bilgileri gibi zorunlu bilgilendirme araçları henüz inşaat alanına konmamıştır. Sadece yıkılan yerin üst kısmına sadece bir bant çekilerek insanların burayı farketmelerinin amaçlandığı anlaşılmaktadır. Söz konusu çalışmayı Süleyman ve Osman Küçük kardeşlere ait Küçükler Hafriyat Şirketinin makinaları Pazar günü de çalışarak yapmıştır. Bu çalışmalara ait Belediyede herhangi bir izin var mı yok mu bilmem. Ancak meclis üyelerine sorduğumda herhangi bir anlaşmanın olmadığı, sözleşme yapılmadan bu işin müteahhite yaptırıldığı ifade edilmektedir. Hiç kimse bir başkasına ücretsiz fayda sağlamazken müteahhite yaptırılan yaklaşık bir haftalık iş hangi vaat veya bedellerle yaptırılmıştır?

belge

0 Paylaşımlar

Başkana Suç Duyurusu” için 2 yorum

 • 19 Temmuz 2013 tarihinde, saat 15:45
  Permalink

  şikayet eden kişi kimse önce insan olmayı öğrensin. yönetimlerde bu tür iddalar olmakdadır ama malesefki dernek pazarında haddinden fazla olmuşdur.burada ne yapılırsa yapılsın kişi sanki kendine yapıyormş gibilanse edilmekdedir.yöre halkı mali seçimlerden sonra başkana sahip çıkmamış aksine aleyhine çalışmışdır.unutmayın gelen gideni herzaman araddırır…

  Yanıtla
 • 19 Temmuz 2013 tarihinde, saat 16:03
  Permalink

  eet abi gideni hala arıyoruz……

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir