Başkan Usta Veda mı Ediyor!

0 Paylaşımlar

Ak Partide yaklaşan kongreler ilçelerde siyaset arenasında hareketliliğe yol açtı.

3 Dönem kuralına takılanlardan biriside Dernekpazarı Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni Usta mı!

Ak Parti de Üyelik ve Teşkilat çalışmalarında Türkiye 9.culuğu, Genel seçimlerde %84,4 ‘le Türkiye de ilk 30’a , Üyelik çalışmalarında Trabzon 1,ciliği gibi başarılara imza atan Zeki Avni USTA ; siyasi çevresiyle de dikkat çekiyor.

zeki-ustaMerak edilenlerden biriside, 3 dönem kuralına takılan Siyasi Karnesi Başarılarla Dolu Başkan Usta’nın bundan sonraki süreçte kimi destekleyeceği ve  siyasetin neresinde yer alacağı!

Günebakış Gazetesinde yer alan habere göre Trabzon’da 4 İlçe Başkanı 3 dönem kuralına takılıyor.

AK Parti kongrelerinde hangi ilçeler değişebilir?

” FETÖ’yü teşkilatlardan da temizlemek isteyen AK Parti’de kongre hazırlıkları başlarken gözler ilçe başkanlarına çevrildi.

Kongrelerde eğer tüzük değişmezse ve genel merkez aksi yönde bir karar almazsa Trabzon’a 5 ilçe başkanı 3 dönemi doldurduğu için koltuğunu başka bir isme devretmek zorunda kalacak. AK Parti’de Sürmene İlçe Başkanı Aydın Bayraktar, Tonya İlçe Başkanı Mehmet Yakupoğlu, Çarşıbaşı İlçe Başkanı Zekeriya Karaçengel, Çaykara İlçe Başkanı Temel Şimşek ve Dernekpazarı İlçe Başkanı Zeki Avni Usta Genel Merkez tüzüğü değiştirmezse ilçe başkanlığına veda edecek.

Dolayısıyla bu ilçelerde eğer genel merkez yine ‘tek aday olacak’ dayatması yapmaz ise bir yarış yaşanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu ilçeler dışında Of, Vakfıkebir, Köprübaşı ve Şalpazarı gibi ilçelerde de değişim yaşanabilir. Ancak bu tamamen buradaki mevcut ilçe başkanlarının kararına bağlı. “Günebakış alıntı

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir