Başkan Canlı Yayında 4.5 Yılını Değerlendirdi.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Belediye Başkanı Cevdet CEMAL CANSIZ , Kaçkar Tv de Hodri Meydan programında, 4,5 yılda yaptıklarını ve yapamadıklarını anlattı. Başkan CANSIZ yaptığı konuşmada göreve geldiğim zaman, önümde sadece imar planını buldum. Bunun dışında biz, bu imar planını tamamladık.

-4,5 yılda ilçemize 10 km mahalle yolu yaptık.

-22 yıllık ilçenin malesef bir hükümet binası yok, imar planına uygun bir yer bulamadığımızdan bir hükümet konağı yapamadık, şimdi ise ilçe jandarma komutanlığı karşısındaki alanın gerekli alt yapı çalışmasını yaptık ve orada bir hükümet konağı yapılabilecek hale getirdik.

-Bu süre içinde emniyet binası projesini özel bir firmaya hazırlattık, şimdi ise bu projenin ödeneğini 2014 yılının bütçesine aldırmaya çalışıyoruz. Bu projenin de 2014 yılı başlarında başlaması muhtemeldir.

-Afet konutları ve konut sorunu vaadlerimizdendi bunlarında takipcisi olduk, bu projelerinde kısa sürede başlaması muhtemeldir.

-Toki için gerekli alan bulamadık, özel sektöre yöneldik. Bu kapsamda 2 özel sektör, konut ihtiyacına cevap verecek şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

-Kanalizasyon projemiz büyük şehir ile birlikte hayata geçirilecek bunun için gerekli projeyi hazırladık.

-Yaz aylarında yaşanan su sorununa 50 yıl çare olacak bir proje başlattık. 30 bin metre boru aldık. Bunlarında 1 ay içerisinde döşenmesine başlayacağız.

-Turizden pay alamadık. Turizmden pay alabilmek için ustalık döneminde halkımızın bize şans tanıması gerekmektedir.

-Kentsel dönüşüm kapsamında çeşitli çalışmalarımız vardır.

Adsız

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir