Başbakana Trabzon’da Coşkulu Karşılama

0 Paylaşımlar

Kongreye İlçemizden yoğun katılım gerçekleşti.

Yeni Yönetime Hangi Dernekpazarı’lı Girdi?

Trabzon Omurga Şehir: %75 İstedi

Foto Galeri

ak-trabzon

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu partisinin kongrelerine katılmak için geldiği Rize ve Trabzon’da coşkulu kalabalıklar tarafından karşılandı. Rize kongresinin ardından Trabzon’a gelen Davutoğlu, Trabzon’un tarihi önemine ve manevi dünyasına vurgu yaptı. Trabzon’u omurga şehir olarak nitelendiren Davutoğlu, seçimlerde % 75 destek istedi.

TRABZON’UN bekleyen sorunlarıyla ilgili ayrıntıya girerek herhangi bir taahhütte bulunmayan Davutoğlu, genel konuşarak, “Trabzon’un beklediği bütün hizmetleri yapacağız” dedi. Davutoğlu, ihalesi yapılan Zigana Tüneli ile yapımı devam eden Salmankaş Tüneli ve Kanuni Bulvarı’nın isimlerini vererek,  “Bu projeleri bitireceğiz” dedi.

Trabzon İçin Güzel Sözler Söyledi!

TRABZON’UN en önemli sorunları olan demiryolu, Güney Çevre Yolu, ikinci üniversite, ikinci pist, yatırım adası konularında herhangi bir taahhütte bulunmayan Davutoğlu, güzel sözler söyledi. Davutoğlu, Trabzon’la ilgili “Bize her yer Trabzon, Omurga şehrimiz Trabzon, Trabzon’u koruyacağız, Trabzonlu’yu ihya etmeye devam edeceğiz” biçiminde ifadelere yer verdi.   

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, CHP’nin kültürel genlerinde darbecilik olduğunu belirterek “Baktılar Türkiye’de darbe yapamıyorlar, Şişli Belediyesi’ne darbe yapmaya kalktılar. Alışkanlık bu ya terk edemediler, birbirlerine karşı darbe yapmaya çalışıyorlar. Birbirlerini şantaj yapıyorlar tehdit ediyorlar” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Rize İl Kongresi’nin ardından helikopterle geldiği Trabzon’da Hayri Gür Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Trabzon İl Kongresi’ne katıldı. Konuşmasına “Bize bu mübarek beldeyi, Trabzon’u emanet bırakan Fatih Sultan Mehmet Han’a selam olsun, buradan aldığı ilhamla 8 yılda bütün Ortadoğu’yu fetheden ve Cihan Devleti’nin temelini atan Yavuz Sultan Selim Han’a selam olsun, burada dünyaya gözlerini açan ve Osmanlı’yı Cihan Devleti yapan Kanuni Sultan Süleyman Han’a selam olsun. Trabzon’un fethinin manevi tohumlarını atan Ahi Evran Dede’ye selam olsun. (Aslen Trabzonlu olan) Beşiktaşlı Yahya Efendi Hazretleri’ne de selam olsun. Bütün bu manevi ve siyasi öncülerden Trabzon’a selam olsun. Omurga şehrimiz Trabzon’a selam olsun. Direnişimizin omurgası Trabzon’a selam olsun. Bizim için her yer Trabzon” diyerek başladı.

Dışişleri Bakanı olarak son ziyaretini Trabzon’a yaptığını hatırlatan Davutoğlu, “O zaman Trabzon insanı kalplerinden gelen sesle başbakanlık konusunda müjdeler vermişlerdi. Şehzadeler şehrinden biz ve bizden sonra gelenler ağır bir sorumluluk alacaksa mutlaka Trabzon’dan hem dava aşkını hem de devlet ahlakını almaları lazım” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında CHP’nin demokrasi geleneğine atıfta bulunan Davutoğlu “Bizim kongrelerimizde demokrasi şöleni yaşanırken, CHP’nin kongresi, parçalanma, ayrışma, hakaret kongresi oldu. Ulusalcılar, şucular, bucular diye ayrıldılar. Bir parti kendi içinde böylesine problem yaşıyorsa bunun nedeni milletten kopuk olmasıdır. CHP kendi içinde yaşadığı tartışmalarla nerelere geldi. ‘Biz darbeye karşıyız’ diyebildiler mi? diyemediler. 27 Mayıs’lara, 28 Şubat’lara darbe diyebildiler mi? Çünkü onların zihninde kültürel genlerinde darbecilik var. Baktılar Türkiye’de darbe yapamıyorlar Şişli Belediyesi’nde darbe yapmaya kalktılar. Alışkanlık bu ya terk edemediler, birbirlerine karşı darbe yapmaya çalışıyorlar. Birbirlerine şantaj yapıyorlar, tehdit ediyorlar… CHP bu milletin kültürüne bu milletin geleneğin düşman olduğu kadar bu ülkenin demokrasi geleneğine de düşmandır. Bunun için 1,5 yıldır şer odakları ile her türlü kirli oyunu deniyorlar” diye konuştu.

CHP’li bir milletvekilinin “cemaat ile ittifak” yaptıklarını açıkladığını ifade eden Davutoğlu “Paralelciler ile koalisyon yaptınız mı? yapmadınız mı? İttifak yaptınız mı yapmadınız mı? Çık açıkla, kimlerle kapalı kapılar ardında ne konuştunuz? Biz herkesin maskesini indirmeye devam edeceğiz. İstedikleri kadar ittifak etsinler bizim ittifakımız sadece ve sadece aziz milletimiz iledir” şeklinde konuştu.

EN AZ %75’LİK DESTEK İSTEDİ

Trabzon’dan 2015 Genel Seçimlerinden en az yüzde 75 oy beklediğini de kaydeden Davutoğlu, “Kim ne koalisyon yaparsa yapsın bizim ittifakımız sadece aziz milletimizledir. 2015 Haziran’ında bütün bu tuzakların koalisyonuna karşı rekor desteği vermeye hazır mısınız? En az % 75 desteği vermeye hazır mısınız? Trabzon’u biz yanımızda istiyoruz, arkamızda istiyoruz. Çünkü Trabzon bizim gönlümüzde, zihnimizde” dedi.

TRABZON’U İHYA EDECEĞİZ

Trabzon’a yapılacak yatırımların takipçisi olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu; “Trabzon’un beklediği bütün hizmetleri yapacağız. İnşallah aşılmaz denilen dağları aşıp Zigana Tüneli ile Trabzon’u Güneydoğu’ya, Basra’ya kadar bağlayacağız Salmankaş Tüneli açılıyor, Kanuni Bulvarının 4 km’sini 2015’te, geri kalanını da 2016’da tamamlayacağız. 14 tünel yapacağız Kanuni Bulvarı’nda. Trabzon bize kutsal emanettir. Trabzon’u koruyacağız. Trabzonlunun gönlüne zihnine hitap etmeye, Trabzonluyu ihya etmeye devam edeceğiz” dedi.

Davutoğlu sözlerini “Adnan Bey’le geçmişte sağladığınız başarıları yeni il başkanımızla sağlamaya hazır mısınız? Allah’a emanet olun. Allah Yar ve yardımcınız olsun” diyerek tamamladı.

Konuşmasının ardından Davutoğlu’na Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dünürü gazeteci-yazar Sadık Albayrak, dedelerinden kalan antika terazi hediye etti. Görevini yeni il başkanı Haydar Revi’ye teslim eden il başkanı Adnan Günnar da Başbakan Davutoğlu’na kemençe hediye etti. Davutoğlu, daha sonra Avrasya Üniversitesi’ni, Trabzon Valiliği’ni, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Davutoğlu, son olarak da Trabzon’daki sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle yemekte bir araya geldi.

Dernekpazarı’ılı Fahri Coşkun yeni yönetimde yerini aldı..

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir