Balcı;Tepeden İnme Aday Gelmesin

0 Paylaşımlar

dernekpazari-adaylari (2)Günebakış gazetesi Dernekpazarında nabzı tuttu.

AK Parti Aday Adayı Cansız, Dernekpazar’ı halkının dışardan dayatılan adaya karşı olduğunu söyledi

günebakış: Evet Sayın Balcı 30 Mart 2014 tarihinde Allah nasip ederse Dernekpazarı ilçesinde de belediye başkanlığına AK Parti’den aday adaylığınızı koydunuz. Öncelikle olarak hayırlı olsun diyoruz sizi tanıyabilir miyiz kısaca?
Süleyman Balcı:196 Dernekpazarı doğumluyum. İlk orta ve liseyi burada tamamladım. 1985’de İstanbul Eczacılık Fakültesine girdim. 1990 da mezun oldum. Yaklaşık 21 yıldır burada eczacılık yapmaktayım. Evli 4 çocuk babasıyım.

günebakış: Aktif siyasetin içinden mi geliyorsunuz yoksa?
Süleyman Balcı: Aktif siyasetin, özel olarak siyasi partilerde çok fazla siyaset yapmadım. Ama 20 yıldır burada bölgenin sorunlarını iyi bilmekteyim. İnsanlarımızla  sürekli ikili ilişkiler içindeyim. Köylerden olsun merkezden olsun Dernekpazarı halkının sorunlarını iyi biliyorum.

günebakış: Önce belediyeciliğe ilgi duydunuz sonra da AK Parti’den olmayı düşündünüz? Oradan kazanabilirim diye mi düşündünüz? Nasıl oldu yani? Aktif siyasette belediyeciliği düşünmenizin kaynağı nedir?
Süleyman Balcı: Dernekpazarı’nın iyi gitmeyen bazı işleri olduğu için sorunların farkındayız. Buralara biraz faydamız olsun diye belediye başkanı olarak daha çok yarar getirebilmek düşüncem olduğu için belediye başkanlığına aday adaylığımı koydum.

günebakış: Yani AK Parti’den kazanacağınızı düşünerek mi adaylığınızı koydunuz?
Süleyman Balcı: Tabi. AK Partiden daha fazla hizmet alma imkanı olduğu için aday adayı oldum.
günebakış: Kamuoyu anketlerinde durumunuz nasıl?
Süleyman Balcı: Kamuoyunda sessiz çoğunluğa bakılırsa durum gayet iyi. İkili  ilişkilerimiz çok fazla. İlçenin yüzde 95’ne yakın beni tanıyor. Bende onları tanıyorum. Yani anketlerde bir sıkıntım olmaz.

günebakış: Aday adayı olarak 7-8 arkadaşsınız. Aranızda bir sorun yaşıyor musunuz? Yani aday adayları arasında?
Süleyman Balcı: Aramızda önemli bir sorun yok. Ufak sorunda yok. Hepsi hizmet heyecanıyla bu işe girmişler. Tabi kim çıkarsa hizmet için var. Burada bir sıkıntımız var.  Uzun yıllardır Dernekpazarı’nda Başkan adayını Dernekpazarı halkı belirlemiyor. Bazı dış güçlerin belirlediği adaylar oluyor. Güçler dediğim siyasi parti yetkilileri. Dernekpazarı’nda hizmet veren değil de Dernekpazarı küçük olsun bizim olsun hesabı. Buna karşıyız. Herkes karşı ve rahatsız.

günebakış: Dışarıdan aday mı gönderiyorlar size?
Süleyman Balcı: Dışardan şuanda aday yok da. Dernekpazarı’nda yaşamayan insanlar Dernekpazarı’na aday belirlemeye çalışıyor. Bütün aday arkadaşlarımız böyle düşünüyor. Ama 20 yıldır bu böyle devam ediyor.

günebakış: Şu anda böyle bir durum mu var?

Süleyman Balcı: Konuşulan böyle bir şey var. Tabi ben doğrudan şahit olmadığım için yüzde yüz böyledir diyemem. Ama eğer sokağın nabzını dinlerseniz bunun böyle olduğunu söylüyorlar. Ateş olmayan yerden de duman çıkmaz yani.

günebakış: Son sözünüz nedir? Neler söyleyeceksiniz Dernekpazarı halkına ve Trabzon’a mesajınız nedir?
Süleyman Balcı: Dernekpazarı 25 yıldır sürekli küçülen bir ilçe. Yeni bir Türkiye var şuan. Trabzon’un ilçeleri de genelde hepsi büyüyor. Ama Dernekpazarı’nda 20 yıldır bir küçülme var. Bu nüfusta da var. Ekonomik yapıda da var. Sosyal yaşamda da var. Yani sorun her yerde var. 20 yıldır büyüyen bir Türkiye’de küçülen bir Dernekpazarı varsa eksik olan bir şeyler var. Ayrıca benim de bazı tespitlerim var yapmayı düşündüğüm.

günebakış: Mesela Mega proje olarak ne söyleyebilirsiniz bize?
Süleyman Balcı: Mega proje olarak en büyük idealim buraya yüksekokul almak. Şehircilik anlamında Dernekpazarı’nda sanıyorum Trabzon’un hiçbir ilçesinde böyle bir durum yok. Dernekpazarı’nda asansörlü kaloriferli tek bir bina yok. Şuanda yok.Kamuya ait olanların haricinde öyle bir bina yok. Yani kışın burada emeklilerimiz konaklayacaktır. Göç vermeyeceksek nasıl olacak? Oturma şartları yok. İlçenin zaten şehirleşme açısından büyük bir sorunu var. İlçenin girişinden çıkışına kadar bir tünel yani bunu Of Çaykara yolunu doğru soluklandırmak için birkaç yerden yeni damarlar açmak gerekiyor. Bir tek caddemiz var. Yeni bir cadde ihtiyacımız var.

suleyman balcıgünebakış: Önce nüfus olması gerekmiyor mu?
Süleyman Balcı: Önce bir alt yapı yapmak gerekiyor ki nüfus gelsin. Dışarıdaki zenginlerimiz oralarda ev yapsın konaklasın kalsın diye ve bir TOKİ projemiz var. Yenice Mahallesi alanı var. Burada hazine arazisi var. Onu TOKİ’ye kazandırma gibi bir düşüncemiz var. Kat karşılığında vermeyi düşünüyoruz. Konut ihtiyacı için.
günebakış: Başarılar diliyoruz.
Süleyman Balcı: Teşekkür ediyorum.

Tepeden inme aday gelmesin

 

kaynak: http://www.gunebakis.com.tr/haber/tepeden-inme-aday-gelmesin-83008.html

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir