Bakandan ilçemize özel ilgi…

0 Paylaşımlar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Dr.  Berat ALBAYRAK’tan ilçemize özel ilgi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat ALBAYRAK’ın  Özel Kalem Müdürü Ufuk HACIAHMETOĞLU güzel haberlerle  geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Dr. Berat ALBAYRAK özel Kalem Müdürü Ufuk HACIAHMETOĞLU’nu  ilçemize göndererek; Başta Kentsel Dönüşüm olmak üzere yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Kentsel Dönüşüm Hızlanacak

İlk olarak Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet AŞIK’ı ziyaret eden Hacıahmetoğlu; Kentsel Dönüşümle ilgili çalışmalar hakkında bilgiler aldı çalışmaların hızlandırılması için girişimlerde bulundu. İlk olarak projenin Trabzon Büyükşehir Belediyesinden alınıp TOKİ idaresine verilerek hızlandırılması sağlanacak. Bu kapsamda gerekli adımlar atılacak.

Holo Gurup Yolu Kısa Sürede Bitecek
Daha sonra Holo gurup yolunda incelemeler yapan ekip çalışmaların hızlandırılması için Büyükşehirden makine takviyesi yaptırdı. Holo gurup yolunda yaklaşık 5 km yol genişlemesi ve menfez çalışması yapılacak ve daha sonra asfaltlama gerçekleştirilecek.

Başkan AŞIK;  “Ne Söz Verdiysek Yaptık”

Dernekpazarı’nda yaklaşık 42 aydır görevdeyiz. Bu süreçte zaman zaman yoğun olduk. Zaman zaman da sıkıntı yaşadıklarımız oldu. Ama hedefe yönelik çalışmalarımızla 42 ayı geride bıraktık. Halkımıza ne vaat etmişsek, yüzde 90’ının gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Sadece eksik bir projemiz kaldı. İnşallah onu da dönem bitmeden tamamlamış olacağız. Eksik olan projemiz, bir yol projemizdi. Yusuf Karakaş caddesinin aydınlatılarak yürüyüş yolu ve gezi alanı haline getirilmesiydi. Büyükşehir Belediyemizle ortaklaşa yapacağımız bir proje. Projemizin bu yıl hazırlıklarını yapıyoruz, 2018 programında yapılacak.dedi..

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir