Bakan Bayraktar Evet Icin Yollarda

0 Paylaşımlar

Referandum çalışmalarına destek vermek amacıyla Trabzon’da bulunan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon’un ilçelerini ziyaret edip, 16 nisanın önemini anlattı..

Referandum çalışmalarına destek vermek amacıyla Trabzon’da bulunan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan bayrak, Trabzon’un ilçelerini ziyaret edip, 16 nisanın önemini anlattı..

 

Trabzon’un Of, Hayrat, Dernekpazarı ve Çaykara ilçelerinde çalışmalara başlayıp sürdüren eski AKP Trabzon Milletvekili Bayraktar, gittiği ilçelerde vatandaşla bir araya gelerek 16 nisanın önemini ve neden ‘EVET’ verilmesi gerektiğini anlattı. 16 Nisan’ın sözün bittiği gün olacağını kaydeden ve Türkiye 17 nisanda bambaşka bir güne günaydın diyecek dedi.

Vesayet anlayışının sona ererek yeni bir sisteme geçiş yapılacağını ifade eden Bayraktar, “”15 Temmuz’da işgalci ve terörist darbe girişimine hayır diyerek dünyanın mazlum, mağdur, sömürülen ve geri bırakılmış halklarına nasıl örnek olduysak, 16 Nisan referandumunda da sistemimizi bir başka güç veya darbeciler değil, millet olarak ancak biz değiştiririz diyerek özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı pekiştirerek insanlık krizi yaşayan dünyaya umut olmalıyız. Çözümü Batı’da, taklitçi anlayışlarda, küresel emperyalist güç odaklarında ve taşeronlarında değil kendimizde aramalıyız. Bu vatan bizim, karar da bizim olmalıdır. Mesele memleket, aydınlık yarınlarımız meselesidir. 16 Nisan’da tarafsız ve bağımsız yargı için, güçlü ve yetkili meclis için, milletimiz için, al bayrağımız için, güçlü ekonomi için, büyük Türkiye için, 2023 hedeflerimiz için, memleketimiz için, devletimiz için, huzur ve güvenimiz için, gücümüze güç katmak için, kalıcı istikrar için yeni bir sisteme ve anlayışa vesile olması için millet olarak evet demeliyiz” dedi.

16 nisanın darbecilerin, millete tepeden bakanların sonu olacağını dile getiren Bayraktar, “Bu kitleler ne zamanki yönetime el koymuşlarsa ilk işlerinden biri eğitime, müfredata müdahale etmek olmuş ve sistemimizi hem biçimsel hem de içerik olarak değiştirmek olmuştur. İşte bundan dolayı kaoslarına, darbelere, olağanüstülüklere, vesayetlere hayır, milli iradeye, özgürlüklere, halk egemenliğine, siyasi istikrara hep beraber evet demeliyiz” dedi.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir