AŞIK’tan Çarpıcı Açıklamalar

0 Paylaşımlar

İlçemiz Kondu Mahallesi sakinlerinden Atilla Aşık İyi Parti Trabzon İl Yönetim Kurulunda.
Aşık Karadeniz gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“MUTLU BİR TURKİYE İYİ OLACAK!”

İYİ Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Aşık gazetemize samimi açıklamalarda bulundu. Aşık, “Bir olmayı, sadece sözde değil her anlamda sağlayıp birlikte olmayı egemen kılıp güçleneceğiz. Gülen insanlarla mutlu bir Türkiye olacak, Türkiye İYİ olacak” dedi .

Trabzon’da uzun yıllar siyasetin yakın takipçisi olan Atilla Aşık İYİ Parti saflarında yer aldı. Aşık siyaseti gazetemize değerlendirdi. Birçok konu üzerinde sohbet ettiğimiz Atilla Aşık, “Siyasette oluşan bu yeni rüzgar genel başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapar” dedi. İşte bu hoş sohbetin detayları…

ÖNCELİKLE ATİLLA AŞIK KİMDİR?

1973 yılı Çaykara doğumlu, Trabzon’un şirin ilçesi Dernekpazarılıyım. Trabzon Fatih Lisesi,  ardından KTÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun oldum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Trabzonspor kongre üyesiyim. Bordomavi Doğalgaz firması adı altında doğalgaz sektöründe hizmet vermekteyim.

NEDEN SiYASET?

Siyasetin içinde olan bir aileden gelmemden dolayı politika ve bu çevrelerle hep iç içe oldum. Amcamın (Eyüp Aşık) 1983 yılında başlayan siyasi serüveninin adım adım hep takipçisi oldum. O’nun varlığı, hizmetleri bana her daim onur ve mutluluk vermiştir. Siyasete olan bu yakınlığa rağmen dönemin Anavatan Partisi ve DP’ye üye olmanın dışında hiçbir siyasi partide teşkilatta görev almadım. Bundaki en büyük etken eğitim hayatımın devam ediyor olması, diğer bir etken de aile büyüklerimizin bizi siyasetten uzak tutması olmuştur.

2002’de AKP’nin iktidar oluşuyla Türkiye siyasi tarihinde başlayan yeni dönemin ve ülkemizin bugün gelmiş olduğu noktanın dışarıdan yakın takipçisi oldum. İlk yıllarında olumlu icraatları, politikaları; belli çıkar ilişkileriyle yön değiştirip olumsuz sonuçlar ortaya çıkarması nedeniyle hep bir arayış içerisinde oldum. Meral Hanım’ın siyasi bir partinin genel başkanlığına adaylığını koyması ve akabinde parti kurma çabalarına karşı yapılan tüm engellemeler, adaletsizlikler karşısında  kayıtsız kalmayıp destek vermeyi uygun gördüm. Bunu genel başkanımıza yazılı olarak bildirerek bu davanın her kademesinde yer almaktan, görev almaktan onur ve mutluluk duyacağımı kendilerine ilettim. Tarafıma davet geldiğinde de mutlulukla evet deyip Ortahisar Kurucu Yönetim Kurulu üyeliğini kabul ettim. Halen kongre ile göreve seçilen merkez ilçe yönetiminde görev almaktayım. Siyasette 2. Aşık dönemi de böylelikle başlamış oldu. İYİ’lik temasının altını tam olarak dolduracak bir İl Başkanımız Hasan Saka, genç, vizyonlu Ortahisar İlçe Başkanımız Av. Duygu Aydın Keleş, çok değerli il-ilçe başkanları, yönetim kurulu arkadaşlarımız, sevgili dava arkadaşlarımız var. İyi ve güzel insanlardan oluşan kadrolarımızla yoğun bir şekilde parti çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Dernekpazarı ilçemizde kurucu ilçe başkanlığı görevini yürüten eski belediye başkanımız Cevdet Cemal Cansız’a buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Genel Başkanımız Meral Akşener’in ‘Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer’ sözünü ilke edinip çıktığımız bu yolda; hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, ülkesinde her bireyle birlik beraberlik içinde, komşularıyla barış içinde yaşayan, istikrarlı bir ekonomiye sahip, geleceğe umutla bakan, her şartta eşit, mutlu, huzurlu bir Türkiye hayali ile yola çıktık. Bir olmayı sadece sözde değil her anlamda sağlayıp birlikte olmayı egemen kılıp güçleneceğiz. Gülen insanlarla mutlu bir Türkiye olacak, Türkiye İYİ olacak.

ORTAK SEVDA

Trabzonspor bu şehrin vazgeçilmezi. Son 35 yılda 2010-2011 yılı dışında şampiyonluğumuz yok maalesef. Hepimizin ortak sevdası olmasına rağmen gereken desteği vermiyoruz. Siyasilerin siyasetin kucağına itilen, iyi yönetilmeyen Trabzonspor, taraftarını kaybetme aşamasına gelmiştir. Sportif başarısızlıklar nedeniyle gelecek nesiller, gurbetteki taraftarlar takımından uzaklaşmaya başlamıştır. Önümüzdeki genel kurulda herkesin ‘’ama’’sız koşulsuz destek olması gerektiğini düşündüğüm kritik bir süreçten geçiyoruz. Herkesin elini taşın altına koyması lazım. Yönetimde olmak gibi, üye olmak, kombine almak, forma almak ortak sevdamız olan Trabzonspor’a yapabileceğimiz hizmetlerdir. Tüm camiayı desteğe, birlik olmaya davet ediyorum.

CESUR YUREKLi BiR LiDER

Türkiye hızla tükenmeye, Cumhuriyet değerlerinden uzaklaşmaya, demokrasiden, hukuk devleti olmaktan çıkmaya gitmekte. Tüm yetkileri kendinde toplayan, tek adamlığa, başkanlık sistemine hızla ilerlemekte ve bunun karşısında denetlenemeyen kontrol altına alınamayan bir ülke haline getirilmekte. Kutuplaştırılan, adeta ikiye bölünüp AKP ve vatan hainliği gibi saçma ağır bir ithamla karşı karşıya bırakılan %50 %50 lik TC vatandaşları. Hukukun üstünlüğüne karşı yandaşın üstünlüğüne, basın özgürlüğüne karşı yandaş özgürlüğüne, liyakat üstünlüğüne karşı yandaş üstünlüğüne tercihe dönüştürülen bir ülke. Dış politikaların rüzgara göre yön aldığı çevresindeki komşularıyla kavgalı, iç güvenliği sınır güvenliğinin yok olduğu, ülkeye girip çıkanın belli olmadığı bir ülke. Geleceğimizin teminatı Atatürk ilke ve inkılaplarından uzaklaşarak çöküş dönemlerinin uygulamalarına özenme, özendirme çabası. İşte böyle umutsuz ve kötü tabloda; son 16 yıl parti kurulamayan bir dönemde halkın içinden bir güneş gibi doğan İYİ Parti. Yola çıkarken ülkeyi bu kara tablodan kurtaracak, kendisini Cumhurbaşkanı olmayı, parlementer sistemi yeniden inşa etmeyi hedef koyan bir lider. Arkasında ne gizli odaklar, ne para, ne medya sadece halkıyla beraber yürüyen cesur yürekli bir lider Meral Akşener. Herkesi küçük hesaplar peşinde olmadan eski siyasi tercihlerini bir kenara koyup İYİ Parti çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Alternatif yok diyenlere işte alternatif İYİ Parti işte Meral Akşener.

Hukuksuzluğa bir isyandı

01 Nisan 2018 tarihinde Ankara’da büyük bir coşku ile Meral Akşener Hanımefendi’nin yeniden genel başkanlığa seçildiği 1.Olağanüstü Kurultayımızı gerçekleştirdik. Üzülerek gördük ki; engellemeler nedeniyle Tv kanalları yayınlamadı, haber dahi yapmadılar. Tanıtım afişleri söküldü, ne hikmetse o gün metro istasyonları bakıma alındı. Türk siyasi tarihinin en kalabalık kurultayına yüz binler Ankara’ya koştu. Bu coşku korku siyasetine hukuksuzluğa bir isyan eder gibiydi.

Gözleri yıldız gibi kaşları hilal, Sanki Mustafa Kemal bizim çocuklar. Evlad-ı Fatihan derler adı Meral. sloganıyla genel başkanına sevgi seli oluşturan İYİ’ler bu mayanın tuttuğunu, coşku ve heyecanını pekiştirerek çalışmalarımıza hız vermemiz gerektiğini bizlere ve tüm kamuoyuna göstermiş oldu. Bu fırtına mevcut iktidarı yıkar, Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapar.

OYUNA DiKKAT!

Vatansever ve vatan sevgisi konusunda son dönemlerde kıyasıya bir yarış, daha doğrusu bir algı operasyonu uygulanmakta: Vatansevervatan hainliği. Özellikle referandum döneminde bu çok yapıldı, evet-hayır oyları üzerinden. Toplum üzerinde algı oluşturularak evet oylarının baskın çıkmasına çalışıldı. Genel anlamı; halkın özgürce görüşünün sorulması olan referandum ciddi tehditlerle ve sonunda da şaibeli bir sonuçla geçirildi. Şimdilerde teşkilatlanma çalışmalarımızda sıkça karşılaştığımız bir kavram. Belli bir siyasi parti ve ideolojinin dışındakiler gerek siyasi gerekse diğer kurum ve dernek yapılanmalarında bu suçlamalarla karşı karşıya bırakılıyor maalesef. Bizim parti olarak vatanseverlik tarifimiz; dinine, kutsal emanetlerine, bayrağına, İstiklal Marşı’na, Atatürk ilke ve inkılaplarına, ülkemizin Misak-ı Milli sınırlarına bağlılık. İşini en iyi yapan, vergisini ödeyen, ülkesini her anlamda iyi temsil eden, doğayı, çevresini, örf adetlerini koruyan, birlik beraberliğe ısrarla sahip çıkan, ülkesi için canını feda eden, şahsi menfaatlerinden çok ülke menfaatlerini önde tutan; din, dil, ırk, mezhep ayırımı  yapmadan kutuplaştıran değil kaynaştıran bizim için vatanseverdir. Bunların dışındaki hiçbir düşünce ve oluşumla bizim yan yana olmamız mümkün değildir. Yukarıda saydığımız değerlere sahip insanlarladır bizim ittifakımız. Bu ittifakın tabanda oluştuğuna da hepimiz şahidiz.

İŞTE İTTİFAK

Trabzon hizmette Türkiye’nin ve hatta çevre illerimizin gerisinde kalmıştır. Giresun, Ordu, Samsun gibi yakın illerimiz son dönemde çok daha fazla başarılı belediyecilik örnekleri göstermiştir. Belediye başkanı ve belediye hizmetlerinden halkımızın memnuniyetsizliği kamuoyunun ortak kanısıdır. Kültür, sanat, spor şehri olan güzel Trabzonumuz üzerine koymayı bırakın eski değerlerine bile sahip çıkamamıştır. Şehir planlamaları şehrin doğal yapısından, yapılan mimari planlar estetikten şehrin kültürel yapısından son derece uzak. Yarışan projeler yerine, gelecek 10-15 yıl içinde şehrimizin mimari çöplüğü haline gelecek eserler tercih ediliyor vaziyette. Yapılan istimlaklar yarım bırakılmış, yapılan yıkımların molozları yerlerinde çöplük halinde durmakta.

Caddeler, sokaklar geri kalmış ülkelerin görüntüsünde, yamalama, asfaltlamalarla yeşilden, doğadan uzak, çocuklarımız sokaklardan uzaklaştırılmakta. Tren yolunun tartışıldığı bir dönemde biz hala çevre yolumuzu yapamadık. 1998 yılında gündeme alınan çevre yolu konusunda 20 yılda hiçbir adım atılmadı, Kanuni yolu tamamlanamadı. İki kıtayı birbirine bağlayan yolun geçtiği ilimizin doğuda Haçkalı Baba Hastanesi, batıda Kaşüstü’nden Trabzon tünelinden başka geçiş noktasının olmaması bugünkü hükümetin beceriksizliği umursamazlığıdır. Derhal çevre yoluna el atılıp Trabzon’un her anlamda önü açılmalıdır. Cumhuriyet tarihinin 6/1’i gibi uzun bir dönemde yapılan iyi hizmetleri takdir edeceğimiz gibi 16 yıldır bitirilemeyen 25 km.lik OfÇaykara yolunu söylemeden olmaz.

İl binamızın açılışını Genel Başkanımız Meral Akşener’in katılımlarıyla muhteşem bir kalabalıkla gerçekleştirdik. Teşkilatından Trabzon’u, belediyelerini istedi. İşi bilen, dirayetli, vizyonlu belediye başkan adaylarıyla hizmete talibiz. Hizmetteki farkı, vizyonu bizim belediyeciliğimiz döneminde Trabzon halkına tüm kamuoyuna göstereceğiz inşallah.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir