Anlamlı Kutlama

0 Paylaşımlar

DERNEKPAZARI  ATATÜRK İLKOKULUNUN HAZIRLADIĞI  İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE M. AKİF ERSOY PROGRAMINDA GÖZLER YAŞLARLA DOLDU.

Halk Eğitimi Konferans  Salonunda saat 10.30 da saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle program başladı. Işıl Bereket,Türk Bayrağı olarak giydiği elbisesiyle, İstiklal Marşını okudu.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşı nın  yazılış  süreci slayt gösterisi halinde  sunuldu. İstiklal Marşına adlı şiir, Atatürk Ortaokulu öğrencisi Feyza Nur Uzun tarafından okundu. Atatürk İlkokulu 4.Sınıf öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşı temalı piyes  sahnelendi. Daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan kahramanlık türküleri seslendirildi.   Yine öğrencilerin hazırlayıp sunduğu, Konu ile ilgili oratoryonun bir bölümünde şehit düşen askerin elinden bırakmadığı Türk Bayrağı ve  o an , başına  gelen yavuklusunu canlandıran sahnede göz yaşları yanaklardan akmaya başladı.

Atatürk Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen : “ALLAH  BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN.”Ana temalı kompozisyon yarışmasında  birinci olan, Nagehan Usta’nın ödülü Kaymakam Selim Erkovan,

ikinci olan, Samet Üstün’ün ödülü, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Mustafa Yılmaz, üçüncü  olan  Işıl Bereket in ödülü de İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Hacimüftüoğlu tarafından verilerek program sona  erdi.

Fahri Düzenli

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir