Ankara Günleri Başladı

0 Paylaşımlar

Trabzon Vakfı ve Trabzon Kültür Derneği’nin ilkini 2007 yılında düzenlediği her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri’nin 9’uncusu, bugün başladı. Her yıl 200 bini aşkın ziyaretçi çeken etkinliklerde; Çaykara Belediyelesi ve Dernekpazarı Belediyesi tanıtım stantları kurdu. Ayrıca Ankara’da bulunan Çaykara–Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Çaykara Belediyesinin standında tanıtım faaliyetleri yapılıyor.Tanıtım günlerine, Çaykara ve Dernekpazarı’nı temsilen Çaykara Kaymakamı Mustafa Gül, Dernekpazarı Kaymakamı Selim Erkovan, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr.Mehmet Aşık Ankara’da etkinliklere katıldı.
19-22 Şubat arasında düzenlenecek etkinliklere, Çaykara ve Dernekpazarı Belediyeleri ayrı ayrı tanıtım stantları kurdu. Stantları ziyaret eden vatandaşlar karşılarına yöremize ait fotoğraflarla karşılaşınca stantlara büyük ilgi göstererek hasret gidermeye çalışıyor.
Çaykara ve Dernekpazarı Belediyelerinin açtıkları tanıtım stantlarında ziyaretçilere, belediye görevlilerince yöremize ait tanıtıcı CD, broşür, dergi ve yöresel hediyeler verilecek. Etkinlikler Pazar gününe kadar devam edecek.
Festival boyunca Karadeniz Mutfağına özgü tadı damakta bırakan lezzetler davetlilerin damak zevkine sunulacak. Trabzon Tanıtım Günlerinde, 12 konser, 14 halk oyunu performansı, 15 oturumda söyleşi, panel ve sunumların yanı sıra imza günü, tiyatro ve defilelerle, Trabzon kültürü, Ankara’ya taşınacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber kaynağı: Çaykara Gündem

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir