Ak Parti’de İlçeler ne zaman açıklanacak?

0 Paylaşımlar

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Adayını Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu olarak belirleyen Ak Parti’nin ilçe başkan adaylarını ne zaman açıklayacağı merak ediliyor.

Bazı gazetelerin kendilerine yakın aday adayları açıklaması tepkilere neden oluyor.

Sosyal paylaşım sitelerinde ve kamuoyunda her dakika yeni bir aday adayı ortaya atılmasının ardından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayının açıklanması, spekülatörlerin ilçelere dönmesine neden oldu.

 

Hemen her gün yerel gazetelerin kulis köşelerinde her ilçede bir isim ortaya atılırken sosyal paylaşım sitelerinden de aday adaylarının taraftarları tarafından kendi aday adaylarının aday olarak açıklandığını iddia ediyor.

 

Of, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinde de durum farklı değil. Taraftarı oldukları adayların Genel Merkez tarafından Ankara’ya çağrıldığını paylaşan taraftarlar, adaylıklarının kendilerine tevdi edildiğini iddia ederek süreci manipüle ediyorlar.

 

Konuya açıklık getiren Ak Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar, Ankara’da olduğunu ve Genel Merkez tarafından düzenlenen toplantılara katıldığını belirterek; “Ortahisar dahil, hiçbir ilçenin belediye başkan adayı belli olmamıştır. Şuan da büyükşehir ve diğer illerin belediye başkan adayları açıklanmaktadır. Türkiye’de ki tüm illeri ve büyükşehirlerin, adayları netleştikten sonra bu adaylarla birlikte ilçe belediyeleri için çalışma yapacaktır. Yani ilçeler, il başkan adayları süreci bittikten sonra açıklanacaktır” dedi.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir