Ak Partide Adaylar Netleşti

0 Paylaşımlar
Cumhur İttifakı Trabzon’un tüm ilçelerini anlaşma kapsamı içine aldı

Şalpazarı, Beşikdüzü, Çarşıbaşı

AK PARTİ ve MHP arasında yürütülen Cumhur İttifakı Trabzon’un yalnız Büyükşehir seçiminde değil tüm ilçelerinde yürürlüğe girdi. AK Parti ve MHP genel başkan yardımcıları arasında sürdürülen görüşmelerde AK Parti’nin üç ilçeyi MHP’ye verdiği öğrenildi. Şalpazarı, Beşikdüzü ve Çarşıbaşı’nda AK Parti aday göstermeyecek. Bu üç ilçede MHP adayları desteklenecek. Büyükşehir ve diğer ilçelerin tamamında ise MHP adaylarını geri çekerek AK Parti’yi destekleyecek.

Doğuda Yalnız Arsin Değişti

ÖTE YANDAN AK Parti Genel Merkezinin Yomra ilçesi hariç tüm ilçelerde belediye başkan adaylarını belirlediği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Ortahisar ilçesinde A. Metin Genç, Akçaabat’ta Mustafa Uzun, Düzköy’de Yılmaz Ankara, Vakfıkebir’de Muhammet Balta, Tonya’da ise Osman Beşel’in adaylığı kesinleşti. Trabzon’un doğusunda ise Arsin’de Sait Gürsoy’un adaylığı kesinleşti.

Adaylar Ocak’ta Açıklanacak

ÇAYKARA’DA Hanefi Tok, Dernekpazarı’nda Mehmet Aşık, Of’ta Salim Salih Sarıalioğlu, Sürmene’de Rahmi Üstün, Araklı’da Recep Çebi, Köprübaşı’nda Ahmet Tekke, Maçka’da ise Koray Koçhan’la devam edilecek. Nuhoğlu sülalesinin ısrarları neticesinde Hayrat’ta mevcut başkan Mehmet Nuhoğlu’nun dördüncü dönemine onay verildi. Bugün açıklanması beklenen aday listeleri Ocak ayının ilk haftasına ertelendi. *

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir