AK Parti ve Cevapsız Sorular (AK Partiye Neden Kırgınlar!)

0 Paylaşımlar

“Son yazını okudum. Toplumun aksayan yönlerine yer vermeye çalışıyorsun fakat siz gazeteciler daha çok kendi doğrularınızı yazıyorsunuz, bize kulak veren yok. Arada bizi de bir dinleseniz.” dedi. Ses tonundan biraz öfkeli ve dolu olduğu anlaşılıyordu.

Dedim: Doğru tektir ama bazı doğrular kişilere göre değişiklik gösterir, buyur gel bir çay içelim konuşalım. Nedir sıkıntın derdin bakalım, işimiz sizin sesiniz olmaksa size de kulak vermek zorundayız.

Önce tereddüt etti, sonra masama geldi. Çayları söyledikten sonra başladı anlatmaya: “Ben bu ilçenin AK Parti kurucularındanım, burada teşkilatı kurarken adam bulamıyorduk. O zorluklarda teşkilatlandık şimdi ise bizleri yok sayıyorlar!”

Dedim: Sizi kim yok sayıyor? Öyle bir durum mu var?

Dedi: Makam sahiplerinin icraatları onu gösteriyor. Yanındakileri yolda bulduklarına değişiyorlar!

Dedim: Sonuçta kitle partisi, yeni yüzlere ve yeni isimlere de yer verilmeli. Herkesin oyuna ihtiyacı vardır.

Dedi: Bizim oyumuza ihtiyacı yok demek ki! Bizler bu partiye zamanımızı, imkânımızı, emeğimizi, her şeyimizi vakfettik. Sonucu bu olmamalıydı. Vefa İstanbul’da bir semtin adıymış…

Beklemediğim cevap karşısında sustum. Çayımdan bir yudum daha aldım, söylediklerini not alıyordum. O sırada başka birisi daha masamıza oturdu. Koyu AK Partili olduğunu bildiğim birisiydi. Ortam yumuşasın diye ona sordum “Sen ne düşünüyorsun?” diye.

Dedi: Ben İstanbul Büyükşehirden buyana Erdoğan’ı takip ederim ve başka bir yere oy vermedim vermem de.

Dedim: O zaman sorun nedir?

Dedi: Söylemekten de imtina ediyorum ama bazı şeyler yolunda gitmiyor. Akaryakıta gelen zamlar her şeyi etkiliyor. Özellikle gizli zamlardan şikâyetçiyim. Emekli maaşlarına iyileştirme yapılmalı. Gelir gider dengesi yok vs.

Cevabı verecekken yan masadan eski AK Parti idarecilerinden olan birisi “Buna ben cevap vermek isterim.” dedi. “Buyurun.” dedim ve başladı saymaya. “Her evde en az 2000 TL değerinde telefon var mı? Var. Bu telefonlara her ay fatura ödeniyor mu? Şu caddeye çık bak, lüks arabadan geçilmiyor! Benden başka herkesin arabası var, her evde bilgisayar, internet ve lüks yaşantı var.” dedi. Derken mevzu açılıp gitti. Daha sonra gelen arkadaş da sohbetimize dâhil oldu. O da AK Partiden başkasına oy vermeyenlerdendi. Onun sıkıntısı daha da başkaydı, biraz yürüdükten sonra mevzuya geldik. Sayfada bize ayrılan bölümün sonuna geldik. Nasipse kalanı haftaya devam edeceğiz. Kimler neden AK Partiye kırgınlar bunu işleyeceğiz. Maksadımız üzüm yemektir. “Bir kimseye hatasını söylemezsen, kendisini hep doğru sanır.”

0 Paylaşımlar

Yaşar FALCI

1980 yılında Trabzon´un Dernekpazarı İlçesinde dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan FALCI, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir