Ak Parti İlk Kongrelerini Yaptı

0 Paylaşımlar

 

AK PARTİ Trabzon ilçe kongreleri Çaykara ve Dernekpazarı’nda start aldı. Çaykara’da Temel Şimşek ve Dernekpazarı’nda Zeki Avni Usta, genel merkezin adayı olarak yeniden ilçe başkanı seçildiler.
Ak Parti Dernekpazarı’nda 5. olağan kongresini gerçekleştirdi.

Dernekpazarı Düğün salonunda gerçekleştirilen kongreye çok sayıda vatandaş iştirak etti.
Tek adaylı kongre saat 13 te başladı. Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından Selamlama Konuşmasını Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Usta yaptı.

Kongreye Eski Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ak Parti il Başkanı Adnan Günnar, Milletvekili Safiye Seymenoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık, Ak Parti teşkilat başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Kongrede Eski Çevre Bakanı Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar, Safiye Seymenoğlu ve Ak Parti İl Başkanı Adnan Günnar birer teşekkür konuşması yaptı.


Günnar” İl Başkanı Adnan Günnar yaptığı konuşmada “Dernekpazarı küçük ilçe olmasına rağmen Türkiye de ilk 10 a girmiş ilçeler arasındadır. Dernekpazarı halkı bundan sonrada bu desteği artırarak devam edecektir. Ak Aprtinin çok daha güçlü olması gerekiyor. Muhalefet Partili arkadaşlarımızın bile Ak Partinin güçlü olmasına ihtiyacı var. Ak Aprtinin güçlü olmasına dünyanın ihtiyacı var”dedi..

İlçe Başkanı Usta Yaptığı konuşmada”İki dönemdir yürüttüğüm İlçe Başkanlığı görevini yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte ilçe genelinde teşkilatlanmamızı yapmak patimizin üye sayısını ve oyunu artırmak için gayret gösterdik.
Ben zamanınızı almadan başlıklar halinde ilçemizle ve teşkilatımızla ilgili konulara değinerek faaliyet raporumuzu arz ediyorum.
Sayın İl başkanım ve değerli delegeler.
İlçe teşkilatımız siyasi partiler içinde Dernekpazarında teşkilatlanmasını yapan ve ilçemizde siyasi çalışmaları ile aktif olan tek partidir.”dedi.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: İLÇELERİN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK

Çaykara İlçe kongresinde konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Çaykara çok farklı bir ilçemiz. Büyükşehir Belediye yasası sonucunda bir takım finansal güçlüklerle mücadele etmekteyiz. Bursa’da Sayın Başbakanımız, bakanlarımız milletvekillerimiz ve büyükşehir belediye başkanlarımızla değerlendirme toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi’nden daha çok ilçe belediyelerimiz sıkıntıda. Sayın Başbakanımız, bakanlarımızla birlikte yılsonuna kadar gerekli iyileştirmeyi yapacağını müjdeledi” dedi.

 Kongrelere, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar, Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çaykara, Of ve Dernekpazarı belediye başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

ÇAYKARA’DA ŞİMŞEK ÜÇÜNCÜ KEZ SEÇİLDİ

Divan Başkanlığı’nı İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yanmış’ın yaptığı ve tek liste ile gidilen Çaykara İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Temel Şimşek, yeniden ilçe başkanı seçildi.

Temel Şimşek’in yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Dursun Hakkı Çamurali, Selman Danış, Mahmut Şevket Yeşilçiçek, Mehmet Akif Kazancı, İbrahim Ethem Aslanoğlu, Gökmen Klıç, Kibar Kaban, Mehmet Tekke, Mustafa Şeker, Mehmet İkinci, Mehmet Günaçar, Gürkan Velioğlu, Kerim Tosun ve Muhammet Selçuk.

DERNEKPAZARI’NDA DA BAŞKAN DEĞİŞMEDİ

Dernekpazarı 5. Olağan İlçe Kongresi Dernekpazarı İlçe Düğün Salonu’nda yapıldı. Divan Başkanlığını İl Yönetim Kurulu Üyesi Erol Tosun’un yaptığı ve tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Zeki Avni Usta, yeniden başkanlığa seçildi. Zeki Avni Usta’nın Listesi şu şekilde oluştu: Nurettin Coşkun, Tevfik Erarslan, Abdulcelil Akyol, İmadettin Topal, Abdullah Gür, Osman Şenocak, Murat Biber, Halil Akyol, Numan Sabit Aydın, Hüseyin Kaldırım, Ahmet Erdoğan, Muammer Düzenli, Yaşar Falcı ve Yusuf Büyük. 

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir