Ak Parti Dernekpazarı’nda deprem

0 Paylaşımlar
Ak Parti Dernekpazarı’ında adaylık sürecinde yapılan kamuoyu araştırması ortalığı karıştırdı.
4 aday adayı istifa sinyali verirken diğer aday adaylarınında sürece katılacağı konuşuluyor..

Trabzon Dernekpazarı ilçesinde 2014 mart ayında yapılacak olan yerel seçim için adaylık çalışmaları sürerken yaşanan bir gelişme seçim çalışmalarının önüne geçti.

Trabzon’un Dernekpazarı ilçesi Belediye Başkan adaylığı için Ak Parti’den henüz bir aday çıkmazken adaylık sürecinde yapılan kamuoyu araştırmalarında sekiz adayın adayının olmasına rağmen 2-3 ismin vatandaşa sorulduğu öğrenildi.

Bu duruma itiraz eden Dernekpazarı mevcut Belediye Başkanı ve aday adayı Cevdet Cemal Cansız, Ak Parti Dernekpazarı Belediye Başkan aday adayları Süleyman Balcı, Yaşar Falcı, Dursun Atalay  bu durumun adaletli ve demokratik bir çalışma olmadığını belirterek açıklamalarını şu şekilde sürdürdüler;

İşte 4 adayın imza koyduğu açıklama;

Adalet ve Kalkınma Partisinin İlçemizde yapmış olduğu Dernekpazarı Belediye Başkanlığı aday tespit çalışmalarında Ankara’da Hükümetin ve AK Partinin içinde akraba ve hısım ilişkisi bulunan belli kişilerin tepeden inme aday adayı çıkartarak AK Parti ile uzaktan ve yakından hiçbir ilgisi olmayan ve bu güne kadar da AK partiye hiç oy vermemiş kişilerin parti genel merkezince yapılan kamuoyu yoklamalarında öne çıkarıldığına ve Sekiz aday adayı olmasına rağmen sadece 2 veya 3 ismi vatandaşa sorduklarına şahit olduk.

 

Bizler Adalet ve Kalkınma Partisinin kuruluşundan bu güne kadar her zaman ve her zeminde AK partiyi savunduk, AK partiye gönül verdik ve AK parti dışında da hiçbir partiye oy vermedik. Eğer adaletli ve demokratik bir kamuoyu araştırması yapılacaksa bütün aday adaylarının halka sorularak yapılması ve değerlendirilmesi gerekir. Maalesef bu yapılan kamuoyu araştırmasının Partimizin temel ilkesi olan ADALET ilkesine hiç yakışmamış olup tamamen haksız ve adaletsiz bir uygulama olduğu görüşündeyiz. Bu durum ilçe ve il teşkilatları ile parti genel merkezinin aday adaylarına eşit mesafede olmadıklarının, aday adaylarını sonucu belli olan bir yarışın içine soktuklarının bir göstergesidir. Bu durumdan aday adayı olan bizler kadar Dernekpazarlı AK Parti seçmeni de oldukça rahatsız olmuştur.

 

Dernekpazarı Halkını hiçe sayarak, birilerinin talimatı doğrultusunda gösterilecek adayla AK Partinin Dernekpazarı İlçesinde Belediye Başkanlığı seçimini kazanması mümkün değildir.

 

Aday tespiti konusunda sonucu belli olan bir yarışın içinde bulunmak istemediğimizi kamuoyu ile paylaşarak durumu Saygıdeğer Dernekpazarı Halkına ve Kamuoyuna duyuruyoruz. 18/12/2013

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Ak Parti Dernekpazarı’nda deprem” için 3 yorum

 • 18 Aralık 2013 tarihinde, saat 21:11
  Permalink

  YA NE OLACAKTI..BU BAŞTAN BELLİ DEYİLMIYDİ….

  Yanıtla
 • 19 Aralık 2013 tarihinde, saat 20:23
  Permalink

  Dernekpazarına bir çivi çakmayanlar bugün yönetime adam atıyorlar!Vah benim bahtsız ilçem kimlere kaldın…

  Yanıtla
 • 22 Aralık 2013 tarihinde, saat 12:24
  Permalink

  Sevgili Başkan Adaylarımız dördünüz aday adaylığından feraket ettiğinizi basın yoluyla açıkladınız. Doğrusu Çok üzüldük soruyorum sizlere hanginiz hanginizin kurbanı oldunuz Belediye Başkanı olursanızmı AKP lisiniz İlçemizde Dört tane Belediye başkanı olmaz ne yazıkki. Dördünüzün birlikteliğini hanginiz sağladı. Hanginiz birbirinizin arkasından işler çeviriyor.Aday adaylıkları bu kadar tutarsız olmamalı. Gerek aday adayı ve gerekse seçilecek olan belediye başkanı dik durmalı kesin kararlı olmalı. Duramadığınıza göre İsabetli Karar almışsınız sizleri yakınen tanıyan bir arkadaşınız ( Dost)

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir