ADIYAMAN’A KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

0 Paylaşımlar

TRABZON’DAN ADIYAMAN’A KARDEŞLİK KÖPRÜSÜfb_img_1479026317839

 

DERNEKPAZARI  KÖYLERİ VAKFI ( DKV)  ANLAMLI PROJE

merkezi İstanbul da bulunan Dernekpazarı köyleri kültür ve dayanışma derneği dernekpazarı nüfusuna kayıtlı üniversite öğrencilerine  her ay belli bir miktar burs veriyor. bunun dışında sosyal birçok etkinliğin yanında ihtiyaç sahibi Dernekpazarlıların yardımına katkı sağlıyor. İstanbul Güngüren deki vakıf binasında her hafta belli bir mahalleye kahvaltı vererek  mahalle sorunları ve çözümü  değerlendiriliyor. Yeni nesille eski nesil arasında kaynaşmayı ,dayanışmayı ve  sevgi bağlarını geliştiriyor.bu yılki genel kurulda oluşturdukları gençlik kolları  hummalı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Dernekpazarı Akköse Mahallesi’nden  Bursa doğumlu Adıyaman İli Gölbaşı İlçesi Kaymakamı Murat Zadeleroğlu İlçesinin  85 öğrencisi olan Gedikli Köyü Okulunda oluşturduğu – Çaykara lı Şehidimiz  Ahmet Çamuralı kütüphanesi -ve okul öğrencileri için DKV den yardım talep etti. Kaymakamımızı bu güzel çalışması için tebrik eder ,başarılarının artarak devam etmesini dileriz.

Bu güzel oluşuma katkı sağlamak için gençlik kolları hemen faaliyete başladı.  Nelere ihtiyaç duyulduğunu ve vakıfa nasıl ulaştıracağını hazırladıkları afişle duyurmaya başladı.

Başta Dernekpazarlı ve Çaykaralılar olmak üzere herkesin bu güzel oluşuma katkıda bulunarak hem oradaki yavrularımıza ,hem de hemşerimiz ideal kaymakama destek olacaklarına eminim.

YARDIMLAR İÇİN

İrtibat telefonları :  0534 554 6725-5374949461

Fahri Düzenli

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir