Abidin Pergel İddialı Geliyor

0 Paylaşımlar
-Saadet Partisi Dernekpazarı adayı Abidin Pergel’i tanıyalım. 
Sizi tanıyabilir miyiz.? 
“1966 Dernekpazarı Çalışanlar Mahallesinde dünyaya geldim. Evli iki çocuk babasıyım. 1996 yılında İstanbul’a gittim. Orada mali müşavir olarak kendi işimde çalışmaktayım. Aynı zamanda Saadet Partisi İstanbul Bahçelievler teşkilatında başkan yardımcısı olarak görev yapmaktayım.
İlk adaylık adaylık teklifini nasıl değerlendirdiniz.? 
Önce kabul etmedik. Çünkü ilçemizde bu işe liyakatlı arkadaşlarımız var onların bu işi yapmaları daha uygun olur dedik. Ancak Trabzon il başkanlığı ve Dernekpazarı İlçe  teşkilatının  İstanbul’daki teşkilat çalışmalarımızda olan etkinliğimiz nedeniyle ısrarcı olunca biz de kabul ettik.”
Diyelim kazandınız, İlk icraatınız ne olacak?  
Tabi, Dernekpazarı ve mahalleler halkına şahsıma güvenlerinden ve emaneti teslim etmiş olmalarından dolayı teşekkür etmek olacak ve hemen akabinde ilk olarak işimiz, gerek Merkezdeki gerekse Mahallelerdeki halkımızla çok sıcak insani ve komşuluk ilişkilerini başlatarak halkla Belediye arasındaki soğukluğu, gerginliği ve diyalog eksikliğini giderip bir muhabbet ortamı oluşturmak olacaktır. 
Kısa vadede projeleriniz nelerdir?
Barış ve kardeşlik ortamını teminden hemen sonra ilk olarak Dernekpazarı’nın genel görünümünü, başta temizlik, çevre düzeni, ve peyzaj olmak üzere ilçenin çehresini değiştirerek yüzünü güldürmek olacaktır. 
Dernekpazarı’nın en önemli eksiği nedir sizce?
”İlçemizin en önemli eksikliği ve sorunu sürekli olarak göç veriyor olmasıdır. Bu da orta ve uzun vadede gerçekleştirilecek olan proje ve yatırımlarla giderilecektir. Yöremizin yüzyıllardan beri geleneksel geçim kaynağı olan hayvancılık ve tarım alanlarında yatırımlar ve teşviklerle göç veren değil geriye doğru göç alan bir ilçe konumuna getirmek temel hedeflerimiz arasındadır. 
Turizm başta olmak üzere konaklama, tarihi dokunun korunması ve kültürel faaliyetler de ilçemize mahsus gerçekleştirilecek özel hedeflerimiz arasındadır. 
Güzel projeleriniz var, fakat bütün bunları iktidar desteği almadan nasıl başaracaksınız.?
Güzel bir soru!, Türkiye de iktidarlara mensup olmamasına rağmen Belediyecilikte efsane hizmetler veren Milli Görüş ruhuyla, aynı şekilde yine aynı efsane hizmetlere bu alanda kaynak oluşturmak adına, “tekeden süt çıkarma” kavramını getiren görüşümüz, inanç ve azim merkezli çalışmalarla yine bunu aynı şekilde gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Bu manada en makul ve uygun rantabıl projelerimize hem merkezi yönetimin, hem de yöremiz dışında iktisadi faaliyetlerde bulunan mali imkanları mevcut insanımızdan kaynak temin edilebileceği ümidindeyiz.
Son olarak söylemek istediğiniz veya bir mesajınız var mı?

Yaklaşık 70 yıla yakın bir tarihi olan Dernekpazarı Belediyemizin bu süreçteki yönetim zihniyetini tamamen değiştirerek efsane Milli Görüş Belediyeciliği hizmetleriyle, ilçemizi bölgenin en cazip beldesi haline getirmek hatta Türkiye çapında diğer belediyelere de örnek teşkil edecek olan bir şehircilik anlayışı ile marka Belediye haline getirmek için halkımızın katılımını, teveccüh ve desteklerini bekliyorum.dedi.

Aldığımız cevaplardan ve gözlemlerimizden Abidin Pergel; beyefendi, mütevazi  dolu ve birikimli olduğu kanısına vardık. Dernekpazarı’nda bende varım diyebilecek bir isim. Projeleriyle ve ekibiyle gelmiş. Meclis üyeleri ile beraber güzel ve çalışkan bir ekip olmuşlar. Kendilerine başarılar dileriz.
0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir