99. Yılı Coşkuyla Kutlandı

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı ve Çaykara İlçelerinin Düşman işgalinden kurtuluşunun 99.Yıldönümü çoşkuyla kutlandı

Kurtuluş günü nedeniyle hazırlanan program sabah saat 09,5 te Atatürk anıtına konan çelenkler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilen şanlı bayrağımızla başlandı.

Törene İlçe Kaymakamımız Murat Yıldız, belediye Başkanımız Dr. Mehmet Aşık, Daire Amirleri, siyasi parti temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş iştirak etti.

Diğer etkinliklere Hasan Cansız Kom Lisesi Etkinlik Salonunda devam edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinden sonra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Aşık tarafından gününü anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

15 Temmuz Gazisi Osman Çelebi Belediye Başkanının özel daveti üzerine 15 temmuz gecesi yaşadıklarını dinleyicilerle paylaştı. İlçemizin geçmişi ile ilgili elde mevcut fotoğraflardan slayt gösterisi izleyicilere  sunuldu. Kurtuluşun Önemini belirten konuşma Tarih Öğretmeni Behice Balcı tarafından yapıldı yapıldı.

İlçemizde çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda ödüle hak kazananların ödül törenine geçildi.
“Siyer-i Nebi”kitap okuma yarışmasında ilçemizde birinci olan Lokman Kara ya, ve İlde birinci olan Zeliha Odabaş’a
Kuran-ı Kerimi Güzel okuma yarışmasında Birinci olan Ekrem Yasin Şeker ve Melis a Terzi’ye
Ezan okuma yarışması birincisi, Yusuf Enes Atalay’a
Fotoğraf yarışmasında birinci olan Fatmanur Ekşioğlu’na ödülleri kaymakam Murat Yıldız,
Aynı dallarda ikinci olan Melike Koşmaz’a-Onur Bolat’a-Arif Sarıcaoğlu’na , İrem Topaloğlu’na-Onur Şenocak’a-Özlem Dereli’ye- ödülleri Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık,
Aynı dalların üçüncüsü olan,Büşra Yılmaz’a-Ahmet Faruk Bayram’a- Tacettin Yalçınkaya’ya-Ahmet Alkan’a ve Yusuf Eren Atalay’a ödülleri Gazimiz Osman Çelebi tarafında verildi. Müzik öğretmeni  tarafından  yetiştirilen öğrencilerin sunduğu yöresel türküler ve folklor gösterisi ile   devam edildi. Törende  Büyükşehir Mehteran takımının gösterisi izleyicilerden tam not aldı.

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir