23 Hanenin Güneş Enerjisi Kaymakamlıktan

0 Paylaşımlar
IMG_4675Kaymakamlığımıza bağlı “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı” tarafından 23 haneye güneş enerjisi sistemi takıldı.Kaymakam  ve aynı zamanda Vakıf Başkanı  Selim Erkovan tarafından yapılan açıklamada “Vakıf olarak maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza destek olmayı asli vazifemiz görüyoruz. Bunu yaparken de en kolay yol, yardıma muhtaç insanları tespit edip parasal anlamda destek olmak. Ancak vatandaşlarımıza para desteğinin yanında hayat standartlarını yükseltmeye yönelik etkili ve pratik çözümler sunmakta Vakfımızın varoluş amacına oldukça uygun düşmektedir. Gerçekleştirdiğimiz bu proje sayesinde vatandaşlarımızın zahmetsiz, maliyetsiz bir şekilde sıcak suya kavuşması ve yüzlerinin gülmesi hepimizi mutlu etmektedir.”dei

Vatandaş Memnun

Tüfekçi Mahallesinden Mehmet Terzi: “Dernekpazarı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından evimize taktırılan güneş enerjisi sisteminden çok memnunum. Bu kış günlerinde bile birkaç saat güneş vurduğu zaman evimin mutfak ve banyosunda sıcak su akmaktadır. Bence Vakfın şimdiye kadar yapmış olduğu en iyi hizmetlerden bir tanesidir” diyerek memnuniyetini  dile getirdi.

Kondu Mahallesinden Emine Bayrak: “Kaymakamlık tarafından evimize taktırılan güneş enerjisi sistemi sayesinde az güneşli havalarda bile evimizde devamlı sıcak su mevcuttur. Sabahları kalktığımızda abdestimizi sıcak suyla alabiliyoruz. Allah sebep olanlardan razı olsun.”dedi.

 

IMG_4673 IMG_4708 IMG_4713

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir