2015 Dernekpazarım Futbol Turnuvası Başlıyor

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı’lı gençlerin sabırsızlıkla beklediği 2015 Dernekpazarı  mahalleler arası Kardeşlik-Tanışma-Dayanışma futbol turnuvası için hazırlıklar başladı.

Turnuvanın kısa süre  sonra başlaması beklenirken katılmak isteyenlerin aşağıdaki tüm hazırlıkları tamamlaması gerekmektedir. Müracaat tarihi web sitemiz ve Belediyemiz hoparlöründen anons edilecektir.

Yeni maddeler
1. Geri pas uygulaması serbest.
2.Turnuva ilk maçı her takımdan en az 5 kişi hazır bulunmaması durumunda o takım ceza alacak.
3.Turnuva maçına çıkmayan takımın oyuncuları seneye turnuvalara katılamayacak.
4. Elemelerden sonraki maçlar kurayla belirlenecek.
5. Oyun içerisinde hakeme itiraz veya saha içinde herhangi birine hakaretvari vb kaba sözler en ağır şekilde cezalandırılacak.
6. Sahadaki olumsuz durum karşısında maç komiseri ( KARAKOL KOMUTANI) maçı tatil edebilecek, komite ; maçları sıkıntıya soktuğu  ve suçlu bulduğu takımı hükmen yenik (3,0) sayabilecek. Gerek görülmesi durumunda seneye o oyuncular turnuvadan men cezası alabilecekler…
8. Katrdeşlik tanışma kaynaşma esastır, birbirimizi kırmayalım.. Başarılar

TURNUVA KURALLARI:

Dernekpazarı Mahalleler Arası
2015 Kardeşlik Futbol Turnuvası

1-Her oyuncunun Sağlık ocağından futbol oynayabilir Doktor raporu alması gerekir.

 1.  Turnuvaya katılacak takımlar A4 kağıdına futbolcu listesini, takım sorumlusu/yöneticisini, takım kaptanını, takım renklerini,  bizden alınan şartları kabul dilekçesini  ve 200 TL  katılım ücretini  bir dosya içinde Tertip komitesine veya Belediyeye teslim etmeleri gerekiyor..
  3. Takım listeleri en az 7, en çok 11 olacaktır. Takımların 10+1’er yabancı hakkı olup, anne veya baba doğum yeri Dernekpazarı olanların ve en az 6 ay ikameti bulunanların harici kişiler yabancı oyuncu statüsünde görülecek olup Prof. Lisanslı oyuncu oynatılmayacak olup takım isimleri ağırlıklı olarak Türkçe olması gerekir.
  4.Turnuva grup maçları tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır.
 2. 5.Grup maçlarında galibiyete 3 puan, beraberliğe 1’er puan verilecektir. Gruplarda puan eşitliği halinde öncelikle genel avaraj,genel avarajda aynıysa kendi aralarındaki maça kırmızı kart sayısına, sarı kart sayısına, eşitlik bozulmamışsa kura çekilir yada şartlar uygunsa müsabaka yapılabilir.
  6.Maçlar 25’er dakikalık 2 devreden oynanacaktır. İki devre arasında 5 dakika dinlenme molası uygulanacaktır. Eleme turlarında beraberlik halinde 15’er dakikalık iki uzatma devresi oynanacaktır. Beraberlik bozulmadığı takdirde maçın galibi 5’er penaltı atışı sonucunda ve seri penaltılarla belirlenecektir. Penaltı atışlarını sahada yer alan oyuncular yapabileceklerdir. Sahadaki oyuncuların tamamı atış kullanmadan, bir oyuncu ikinci kez atış yapamayacaktır.
  7. Takım kaptanı belirlenecek, kaptan takımının maç içi ve maç dışı her türlü organizasyonundan sorumlu olacaktır. Takımlar maç boyunca 3 oyuncu değişikliği yapabileceklerdir. Takımlar sahaya 6 oyuncu ve 1 kaleci ile çıkacaklardır. Müsabaka en az 4 oyuncu 1 kaleci ile başlar. Müsabakaya en az 5 oyuncu çıkaramayan ya da müsabaka boyunca toplam 3 oyuncusu kırmızı kartla cezalandırılan takım hükmen mağlup (3‐0) sayılacaktır. Takımlar tek tip forma ile müsabakalara çıkmak zorundadır. Kaptanlar maçlarda bulunmak zorundadır. Maç saatinden 5 dakika önce oyun kurallarında belirtilen şekilde sahada hazır bulunmayan takım 3‐0 hükmen yenik sayılacaktır.
  8. Sarı ve kırmızı kart uygulaması yapılacak, direkt kırmızı kart gören oyuncu turnuvadan men edilecek olup, çift sarı karttan oyundan atılan oyuncu bir sonraki maç forma giyemeyecektir.
  9. Sahanın durumu nedeniyle ofsayt ve taç kuralı uygulanmayacaktır.
  10.  Serbest atışlarda baraj mesafeleri ceza sahası dışında her alanda 6 hakem adımı olarak uygulanacaktır.Baraj hakem tarafından kurulacaktır.
  11. Elemelerden sonra takımların ara transfer hakkı komite tarafından belirlenir.
  12. Mazeretsiz Ardı arda iki maça çıkmayan takım turnuvadan ihraç edilecek ve tüm maçlarının sonuçları hükmen 3-0 yenik sayılacaktır.
  13. “Centilmenlik temel amacımızdır, taviz verilemez.” anlayışı içerisinde, centilmenliğe aykırı davranışta bulunan takımların takım kaptanları( takım kaptanı belirtilen fiili işlemese de ) ile belirtilen fiili işleyen oyuncuların tamamı, tertip komitesi tarafından turnuvadan ihraç edilecektir (tertip komitesine, hakeme ve rakip oyuncuya yapılan sözlü veya fiili saldırı, turnuvadan ihraç sebebidir).
  14. Turnuva sonunda ilk üç dereceye giren takımlar ödüllendirilecektir.
  15.Bu listede bulunmayan bir kural, 2013teki Turnuva kuralları esas alınır ordada yoksa komitenin ortak kararı uygulanır.Turnuva ile ilgili her türlü bilgi, duyuru ve yazışmalar, ilçemiz web
  sitesi www.dernekpazarim.com  dernekpazari.bel.tr 0532704 2974  tel ve adresinden yürütülecektir. Turnuvaya katılan her takım ve şahıs yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.
 3. 16. Tüm oyuncularda tekmelik olmak zorunda, çivili krampon sahaya alınmayacaktır.
  Yukarıdaki kurallar genel kurallardır. Gerek görülmesi durumunda yapılan istişareler sonucu kurallarda değişiklik yapılabilir.  
  Destekleyenler; Dernekpazarı Kaymakamlığı, Dernekpazarı Belediyesi, www.dernekpazarim.com

 

Destekleyenler

logoDernekpazarı Gazetesi Dernekpazarı Kaymakamlığı

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir